Nogi do stołu – różne rodzaje materiałów

Nogi do stołów – co wybrać?

Projektanci uwolnili swoją wyobraźnię i dzisiejsze wnętrza uderzają swoją osobliwością i oryginalnością. Wydawałoby się to tak proste – stół, który jest w każdym domu. Ale jak inaczej można go postrzegać, jeśli po prostu zmieni się nogi stołowe. Takie zmiany są szczególnie zauważalne, jeśli ktoś długo użytkował dany stół i nogi straciły swój dawny efekt wizualny. Jest tak łatwo kupić nogi do stołu można że, skupić się na ich atrakcyjności. Można stworzyć wyjątkowe wnętrze domu, wybierając odpowiednie oryginalne i wysokiej, jakości nogi do stołów.

Drewno

Drzewo jest najczęstszą wersją nóg do stołów. Ogromna liczba wyznawców starej tradycji wybiera drewniane stoły. Ponadto taki materiał dekoracyjny pasuje do najbardziej wyrafinowanego wnętrza. Wielu konsumentów docenia przyjazność dla środowiska używając tego materiału w swoim domu. Prostota obróbki drewna pozwala na tworzenie nóg stołowych o dowolnej wielkości i kształcie: od okrągłych i kwadratowych po rzeźbione.

Modele z pięknymi rzeźbionymi nogami wyglądają wytwornie i elegancko. Często te nogi do stołów tworzą ogólne wrażenie mebli, pozwalają wybrać prostszy materiał na blat, skupiając uwagę na nogach. Tworząc drewniane nogi w celu uzyskania piękna i wytrzymałości, są one pokrywane kilkoma warstwami lakieru. Ilość nałożenia na powierzchnię drewna tej substancji dostosowana jest do uzyskania gładkiej powierzchni.

Plastik

Tworzywa sztuczne są również popularne i powszechne, ponieważ są wykonane z niedrogiego materiału. Ponadto łatwo z nim pracować. Proces technologiczny produkcji plastiku osiągnął teraz taką wysokość, która za pomocą specjalnych dodatków lub tworząc specjalne warunki, pozwala uzyskać materiał o zupełnie innych właściwościach: od bardzo elastycznego do bardzo twardego, podobnego w twardości kamienia. Na przykład nogi do stołu wykonane z poliuretanu są bardzo trwałe. Wytrzymują duże obciążenia i drgania, a właściwości poliuretanu umożliwiają nadanie im pożądanego kształtu.

Nogi do stołów z takich materiałów dobrze się łączą z dowolnymi typami blatów, co zwiększa różnorodność opcji. Trwałość takich materiałów wynika z ich odporności na wilgoć i opary. Dzięki temu można je stosować zarówno przy stołach w garażu jak i do wykorzystania na ulicy. Ale warto wziąć pod uwagę grubość tych elementów: im większa grubość plastiku, tym bardziej niezawodne są nogi stołowe.

Dostępny jest dobry wybór takich konstrukcji pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego w pomieszczeniu, ponieważ takie materiały palą się powoli, to znaczy, w razie pożaru zapobiegną rozprzestrzenianiu się ognia po całym domu. Plastikowe nogi do stołu dostępne w różnych opcjach i cenach, ponieważ ten materiał jest najłatwiejszy do odkształcenia i uzyskania pożądanego kształtu. Niestety, właściwości wytrzymałościowe taniego tworzywa sztucznego nie mogą konkurować z materiałami takimi jak drewno czy metal.

Stoły ze szklanym blatem

Szczególną uwagę zwraca się na projekt nóg do stołu, gdy ktoś wybiera przezroczysty szklany blat. W tym przypadku stół nabiera niezwykłego wyglądu, a nogi odgrywają ważną rolę w jego projektowaniu, ponieważ dzięki kształtowi, rozmiarowi i kolorowi tworzony jest ogólny styl obiektu. Dlatego często, jako nogi do stołu stosowana jest metalowa skrzynka z przekrojem wygięta pod kątem prostym.

Metalowe nogi z ażurowym splotem wyglądają luksusowo. Mogą wypełnić całą przestrzeń pod blatem stołu lub być częścią wspólnej intencji, na przykład w postaci gałęzi z pięknie opadającymi liśćmi wokół głównej części podpory. Nogi do stołów kute są bardziej stabilne, a produkty z profilu metalowego są lżejsze i tańsze. Wybór tych lub innych opcji jest kwestią osobistą.

Inne materiały na nogi do stołów

Niezwykły afrykański duch w ogólnym wystroju pokoju sprawi, że nogi będą wykonane z bambusa. Złożony labirynt łodyg bambusa o przebiegłym splocie sprawia, że nawet najbardziej wybredni koneserzy luksusu mogą je podziwiać. Również bardzo popularnym materiałem na plecione nogi mogą być gałązki wierzby lub krzew winny. Meble z ozdobnymi nogami częściej instalowane są w domkach poza miastem. Podobna wersja nóg stołowych przenosi ogólny styl pomieszczenia na styl retro lub kierunek ekologiczny.

Bardzo niecodziennie wygląda całkowicie szklany stół. Dotyczy to zwłaszcza wnętrz pokoi, w których znajduje się duża ilość szklanych lub porcelanowych zastaw stołowych. Takie stoły są bardziej kruche i odpowiednie dla osób, dla których piękno jest najważniejsze, a nie dla funkcjonalności przedmiotu. Kolor i kształt nóg szklanych jest również bardzo zróżnicowany. Często odcień szklanych nóg różni się radykalnie od koloru blatu. Nie ważne na co się zdecyduje ważne aby mieć wybór. Warto zajrzeć na stronę: https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu.

Wielu projektantów preferuje chromowane nogi do stołu. Takie podpory z powodzeniem pasują do stylistyki hi-tech i minimalizmu, a także odświeżają styl retro. Najnowszy design nóg zachwyca niezwykłą wydajnością. Producenci często bawią się kształtem nóg, tworząc bardzo szerokie lub tak wąskie, jak to tylko możliwe opcje. Popularne zakrzywione nogi do stołu lub produkty ozdobione wszelkiego rodzaju dekoracjami.

Redakcja