Na jakie aspekty spojrzeć, gdy wybieramy adwokata?

Należy pamiętać, że każdy prawnik specjalizuje się w danym typie sprawy, dlatego go wybierając powinniśmy patrzeć na to jakie doświadczenie ma dany pełnomocnik w podobnych postępowaniach do naszych problemów. Warto także zobaczyć jakie studia ukończył adwokat, z którego usług będziemy chcieli  skorzystać. Wiadomo, że ważna będzie też kwota, którą sobie zażyczy za prowadzenie danej sprawy i ewentualną obronę, gdy zajdzie taka potrzeba. 

Co sprawdzić, gdy wybieramy adwokata?

Wybierając samodzielnie adwokata należy zobaczyć jaki jest dokładnie jego zakres usług. W momencie, gdy będzie on specjalistą w danej dziedzinie to będzie większa szansa, że wygra on dal nas podobną sprawę. Trzeba pamiętać, że wtedy będzie on miał jakieś odniesienia jak powinno się wykonywać swoje obowiązki na przykład przy jakiś sporach dotyczących podziału majątkowego, które nieraz potrafią być bardzo skomplikowane. Oczywiście należy zobaczyć ile dany prawnik już pracuje w zawodzie, ponieważ mając on większy staż ma on w takim momencie dużą liczbę przerobionych różnych spraw.

Przecież nieraz jakiś spór można rozstrzygnąć bez sądu, dzięki dobrym umiejętnościom negocjacyjnym adwokata, który może pomóc dogadać się pokłóconym dwóm stronom. Musi on być na bieżąco z obowiązującymi przepisami, aby móc wykorzystać jakieś błędy proceduralne w czasie rozprawy. Powinien on też umieć formułować odpowiednie wnioski, które będą korzystne dla klienta.  Dobry prawnik powinien być rzetelny i skuteczny, ale także powinien być empatyczny, ponieważ nieraz ludzie przychodzą do niego, którym stała się naprawdę duża tragedia w życiu i chcą uzyskać na przykład odszkodowanie. 

W jaki sposób przygotować się na pierwsze spotkanie z adwokatem?

Powinniśmy się na samym  początku dowiedzieć już w czasie rozmowy telefonicznej, czy pierwsza wizyta u pełnomocnika jest bezpłatna oraz jakie są przybliżone koszty jakie będziemy musieli ponieść, aby on nas reprezentował. Należy  ustalić dokładny czas spotkania, aby obie strony nie musiały czekać na siebie i tracić bez sensu cenne minuty naszego życia.

Dobrze jest dopytać jakie dokumenty powinniśmy zabrać na spotkanie. Wiadomo, że trzeba dostarczyć prawnikowi różne pisma, na których znajdują się dowody w danym postępowaniu. Może być również przydatny zapis korespondencji mailowej i zdjęcia, które wniosą ważne dowody do sprawy, która nas dotyczy.

Dobrym pomysłem jest też przed udaniem się do adwokata przygotowanie wstępnej listy świadków, które mogą nam pomóc wygrać sprawę. 

W jaki sposób znaleźć dobrego prawnika?

Oczywiście warto korzystać z pomocy adwokata, który jest skuteczny, ale też znamy mniej więcej jak on pracuje. Można się popytać znajomych, czy nie współpracowali w ostatnim czasie z prawnikiem, który jest godny polecenia np. adwokat Patryk Skwiot. W takim momencie jest większa szansa, że osiągnie on dla nas korzystny wynik i przyczyni się mocno do wydanej opinii przez sąd, dzięki swoim dobrym uzasadnieniom.

Można w obecnych czasach również szukać pełnomocnika w Internecie i wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę kluczową na przykład adwokat z Olsztyna.

Należy poczytać opinię innych klientów o tym jak pracuje dany prawnik działający na terenie danego województwa. Nie należy żałować pieniędzy na pomoc takiej osoby, ponieważ od rezultatu danego postępowania może zależeć dalsze życie osoby, której na przykład zostały postawione zarzuty. Tego typu fachowcy mogą przyczynić się do zmniejszenia wyroku. 

Redakcja