Adwokat z Olsztyna, który zadba o Twoje interesy

Dla wielu laików prawo jest nie lada wyzwaniem. Jego zrozumienie, poznanie podstawowych praw i obowiązków, jaki i interpretacja konkretnych norm prawnych wymaga zaangażowania wiele czasu oraz nerwów. Ponadto współczesne ustawodawstwo zmienia się w zastraszająco szybkim tempie, co powoduje jeszcze więcej niejasności i luk prawnych, które utrudniają skuteczne orzecznictwo. To skutek tego, że prawo powinno dostosowywać się do zmian zachodzących w dzisiejszym świecie. W przeciwnym razie byłoby one nieskuteczne oraz nierespektowane. Aby wyjść temu naprzeciw, w 2017 roku w Olsztynie powstała kancelaria adwokacka, która obejmuje swoim działaniem obszar całej Polski.  

Karol Kakowski – adwokat z Olsztyna  

Karol Kakowski specjalizuje się w dziedzinie prawa karnego oraz rodzinnego. Z pasji do kryminalistyki, stale poszerza swoje kompetencje i rozwija się w tym obszarze. Prawo karne skupia się przede wszystkim na definiowaniu czynów niedozwolonych oraz konsekwencjach płynących z ich popełnienia. To jedno z najobszerniejszych gałęzi prawa w Polsce, które wzbudza wiele kontrowersji, a sprawy w jego zakresie są niekiedy bardzo trudne. Ich rozstrzygnięcie ma na celu rozładowanie negatywnych zjawisk, powstałych na skutek dokonania czynu zabronionego. Z kolei prawo rodzinne jest wyspecjalizowanym działem prawa cywilnego, które reguluje stosunki prawne w rodzinie. Zdaniem socjologów, to właśnie rodzina jest najważniejszą oraz podstawową grupą społeczną, przez co rola prawa rodzinnego jest dziś nie do przecenienia.

temida

Karol Kakowski specjalizuje się również w prawie cudzoziemców. Adwokat z Olsztyna doskonale rozumie jak ciężko jest obywatelom obcego kraju odnaleźć się w porządku prawnym innego państwa. Nieznajomość języka, inna kultura, nowa rzeczywistość oraz przepisy prawne potrafią utrudnić wiele spraw. Dlatego właśnie prawnik poza wsparciem merytorycznym, zapewnia skuteczną komunikację z osobami, które nie znają języka polskiego.

Kancelaria adwokacka – zakres usług 

Kancelaria adwokacka świadczy porady prawne, które mają na celu uświadomienie klientowi o zakresie przysługujących mu praw oraz ciążących na nim obowiązków. Adwokat udziela stosownego wsparcia merytorycznego na podstawie swojej aktualnej wiedzy z zakresu powszechnie obowiązującego ustawodawstwa oraz doświadczenia zdobytego na przestrzeni wielu lat pracy. Kancelaria działa zarówno na obszarze Olsztyna, jak i całego kraju.

W trosce o komfort oraz czas klientów, daje im możliwość wyboru sposobu komunikacji na ten najbardziej dostosowany do ich obecnych preferencji. To wszystko jest efektem zaangażowania w sprawę klienta, który jest zawsze traktowany z należytą starannością. Kancelaria zajmuje się głównie sprawami z zakresu prawa karnego i cywilnego.

Swoją działalność opiera na przeświadczeniu, że każdy podmiot zasługuje na sprawiedliwy proces, rzetelną reprezentację oraz ochronę. Zgodnie z obecnym porządkiem prawnym, oskarżony jest niewinny wobec przedstawianych mu zarzutów, aż wina nie zostanie mu udowodniona oraz stwierdzona prawomocnym orzecznictwem. Jeśli chodzi o prawo cywilne, kancelaria z Olsztyna oferuje pomoc jeszcze na etapie przedsądowym, w celu uzyskania szybkiego i skutecznego rozstrzygnięcia. Z jej usług mogą skorzystać osoby prywatne i przedsiębiorcy, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy w zakresie prawa.

Redakcja