5 rzeczy, za które Twoje dziecko pokocha kolonie

Lato to dla najmłodszych długo wyczekiwane wakacje. Ciepłe i słoneczne dni zachęcają zarówno starszych, jak i młodszych do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Olsztyn i jego okolice to fantastyczne miejsca przepełnione walorami turystycznymi. Można się tu zrelaksować, odkrywać lokalne smaki i dobrze się bawić. Doskonałą okazją do tego, aby rozwijać swoje umiejętności, a przy okazji przeżywać niezapomniane przygody są wyjazdy na kolonie i półkolonie, których w tej okolicy nie brakuje. Jakie są ich największe zalety?

wakacje nad jeziorem

1.      Na koloniach nie ma nudy!

Największą zaletą wyjazdów zorganizowanych jest dobrze przemyślany, przygotowany
z wyprzedzeniem plan dnia, który obejmuje zarówno liczne aktywności, rekreację, zabawę, a także czas na posiłek oraz czas wolny. Dzieci cały dzień mają co robić i nie przesiadują godzinami przed ekranem telewizora, smartfona czy komputera. Wszystkie aktywności odbywają się pod czujnym okiem wykwalifikowanych opiekunów lub animatorów, więc nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo dzieci w czasie takich wakacji.

2.      Każdy robi to, co lubi

Od lat najbardziej popularne kolonie to takie, na których dominuje wybrany motyw przewodni, którym zainteresowani są wszyscy uczestnicy wyjazdu. Warto zapoznać się z szeroką ofertą programów, jakie oferuje olsztyńska Akademia: https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury/. Wyjazdy survivalowe, kowbojskie czy taneczne pozwalają na idealne wpasowanie się z programem w gust i preferencje uczestników. Warto też zwrócić uwagę na to, ilu nowych rzeczy można się przy okazji nauczyć.

3.      Przysłowiowa Zosia Samosia

Wakacje to nie tylko beztroski czas pełen przyjemności, ale również umiejętność zadbania o swój komfort i stanie się bardziej samodzielną i dobrze zorganizowaną osobą. Kolonie i półkolonie dają też dziecku możliwość wykazania się, doszlifowania swojego charakteru, poznania swoich zarówno mocnych, jak i słabych stron oraz zabłyśnięcia i zostanie docenionym w czasie realizacji swojej pasji.

4.      Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Niewątpliwą zaletą kolonii oraz półkolonii jest nieustanne towarzystwo dzieci w podobnym wieku. Wspólna zabawa, przeżywanie przygód, spędzany razem czas pozostaną w pamięci uczestników na długo po tym, jak skończą się wakacje. Takie aktywności sprzyjają zawiązywaniu się przyjaźni oraz poznawaniu nowych osób. Przez to dzieci stają się bardziej otwarte, ciekawe, wrażliwe i tolerancyjne. Uczą się w praktyce troski o innych oraz mają możliwość działać w grupie.

5.      Wspaniałe wspomnienia

Udział w koloniach lub półkoloniach jest gwarancją dobrej zabawy oraz ciekawym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Profesjonalnie przygotowywana fotorelacja jest dodatkowym atutem pozwalającym na zachowanie przyjemnych wspomnień w pamięci. Warto dowiedzieć się, czy pamiątkowe zdjęcia lub inne tego typu pakiety pamiątkowe są ofertowane przez firmę, którą decydujemy się wybrać jako organizatora. Pamiątki z tak fantastycznej przygody są zawsze mile widziane.  Warto o tym pomyśleć zawczasu, gdyż nie ma na miejscu rodziców, którzy mogliby uwiecznić swoje dzieci w czasie występów czy przy wspólnej zabawie.

Teraz już wiesz, czemu każdego roku tylu chętnych zapisuje dzieci na kolonie i półkolonie. Dla zapracowanych rodziców to świetna opcja, gdyż nie tylko dziecko ma zorganizowany letni wolny czas i wypoczynek, ale także dobrą zabawę. Jest to też okazja, aby nauczyć się czegoś nowego, spędzić czas w gronie przyjaciół i zapracować na przyjemne wspomnienia z wakacji, o których z chęcią będzie się opowiadać w nowym roku szkolnym. Sprawdź, co może zaoferować Olsztyn i zorganizuj swoim bliskim wakacje pełne przygód!

Redakcja